Sociálními sítěmi čas od času proběhne nejedno virální video. Možná jste zaznamenali to, kde japonské děti třesou nadýchaným dortem, který se legračně natřásá do všech stran. Jedná se o japonský cheesecake.

Tento neuvěřitelně nadýchaný dort je nejenom velmi zábavné sledovat, ale je potěšením jej i konzumovat. Chutná přímo božsky a když jej naservírujete svým hostům nebo příbuzným, příjemné překvapení je zaručeno.

Složení

130 ml mléka

100 g másla

100 g tvarohu

8 žloutků

60 g mouky

60 g škrobu

13 bílků

130 g cukru

Příprava

Smíchejte tvaroh, máslo a mléko. Za nízkého tepla a za stálého míchání, zahřejte směs. Přidejte jeden žloutek po druhém. Promíchejte a poté přidejte mouku smíchanou se škrobem.

Bílky s cukrem vyšlehejte do pevné pěny a poté je pomalu vmíchejte do směsi. Formu vyložte papírem na pečení, obalte ji do alobalu a položte ji do plechu, který naplňte teplou vodou. Do formy nalijte těsto a vložte i s plechem do trouby o teplotě 160 stupňů a pečte 25 minut. Poté snižte teplotu na 140 stupňů a pečte dalších 30 minut. Neotevírejte dvířka trouby po celou dobu pečení. Koláč nechte vychladnout v troubě a poté jej nechte v lednici po dobu 4-5 hodin, poté jej můžete podávat.

zdroj: sovkusom.ru

Sdílejte