Narozeniny jsou speciální příležitostí, kdy jistě chcete potěšit oslavence nějakým pěkným dárkem. Pokud si však nevíte rady, zkuste připravit tento výborný dort, který je trochu náročnější, ale výsledek za to stojí.

Dort zaujme již na první pohled a lahodná chuť okouzlí každého, kdo jej ochutná. Jistě se vás všichni budou ptát, jak vás tento netradiční dort napadl a budou si od vás žádat recept. Pochutná si každý.

Těsto

Smíchejte 6 vajec a 6 lžic práškového cukru, 1 balení vanilkového cukru a povařte po dobu 20 minut. Smíchejte 6 šálků hladké mouky, ½ prášku na pečení a přidejte vaječnou směs. Toto těsto pak upečte na plechu přibližně 10 minut při 180 stupních.

Nadýchané těsto

Smíchejte bílky z 1 vajec, 80 g cukru, špetku soli a vyšlehejte tvrdou pěnu. Smíchejte žloutky se 160 gramy cukru a balením vanilkového cukru, povařte 10 minut. Smíchejte 20 g mouky a 300 g kukuřičného škrobu a 1 balení prášku na pečení. Přidejte pěnu z bílků a směs se žloutky, dobře promíchejte a pečte těsto na 180 stupňů po dobu 10 minut, poté při 160 stupních po 20 minut.

Vanilkový krém

Smíchejte 6 lžic cukru a 2 balení vanilkového pudinku, uvařte v mléce dle návodu. Smíchejte pudink s 500 ml smetany ke šlehání a vyšlehejte jemný krém.

Výsledná kompozice dortu

Rozřízněte těsto na 3 listy. Nadýchané těsto nařežte na 1 cm plátky. Položte první část těsta a pomažte ji marmeládou. Na ni naskládejte plátky nadýchaného těsta a mezi ně vždy navrstvěte krém, poté dejte druhou část těsta a opakujte postup, Nahoře bude poslední kus těsta, pomažte krémem a můžete dort ozdobit ovocem. Nechte ztuhnout přes noc v lednici a můžete podávat.

zdroj: ketkes.com

Sdílejte