Pokud chcete připravit dort, ale nelíbí se Vám žádný recept, všechny jsou moc pracné, nebo nemáte doma potřebné suroviny a nestihnete již navštívit obchod, je tu vždy řešení. Připravte dort podle sebe!

Existuje mnoho receptů na dortové korpusy z několika ingrediencí. Co však učiní každý dort lahodným, je nadýchaný a jemný krém. Zkuste použít některý z následujících receptů na základní dortové krémy.

Čokoládový krém

Do 250 gramů rozpuštěného másla přidejte 120 gramů nakrájené čokolády. Vmíchejte 150 g práškového cukru, 1 žloutek a vše promíchejte.

Čokoládový krém s vanilkou

Smíchejte 125 g rozpuštěného másla se 3 žloutky a 125 g vanilkového cukru. Přidejte 3 lžíce čokolády, roztavené v teplé vodě a vše promíchejte.

Žloutkový krém s čokoládou

Smíchejte 200 g práškového cukru se 6 žloutky a 6 čtverečky strouhané čokolády. Po ochlazení přidejte 200 gramů másla. Promíchejte do hladka.

Čokoládový krém se smetanou

Rozpusťte 80 g čokolády ve vodní lázni a smíchejte se 400 g vanilkového cukru a smetanou ke šlehání. Promíchejte do hladka a nechte v lednici.

Kávový krém

Smíchejte 125 ml kávy se 6 žloutky, 150 g cukru a 10 g škrobové mouky. Zahřejte ve vodní lázni a po ochlazení vmíchejte 200 g másla.

Ořechový krém

Zahřejte 80 g práškového cukru s 80 g ořechů a mírně opražte. Poté přidejte máslo, smetanu ke šlehání, roztavenou čokoládu a nakonec 3 lžíce silné kávy. Dobře promíchejte.

zdroj: ketkes.com

Sdílejte