Vánoce jsou dobou cukroví a sladkostí, ze kterých jistě každý má svůj oblíbený druh. Pokud si nevíte rady s pečením, ale přesto byste rádi letos cukroví připravili, nemusíte zoufat! Máme pro vás řešení

V tomto článku najdete 22 velmi jednoduchých receptů na cukroví a čajové pečivo, které si můžete připravit v pohodlí domova. Vaše rodina, známí i přátelé budou jistě ohromeni takovou nabídkou.

Měkké sušenky

Složení: 500 g mouky, 100 g másla, 150 g vanilkového prášku, 20 g prášku na pečení, 4 celá vejce, zakysaná smetana.

Smíchejte přísady a nechte těsto pár hodin odpočívat. Poté vyválejte a vykrájejte požadované tvary. Pečte dozlatova.

Ořechové sušenky

Složení: 250 g másla, 250 g cukru, 250 g mletých a sladkých mandlí, 8 mletých hořkých mandlí, citrónová kůra, 500 g mouky, sůl.

Smíchejte máslo a mouku, přidejte ořechy, strouhanou citronovou kůru, mouku a špetku soli. Promíchejte. Z těsta nabírejte malé kousky a pečte je na plechu s pečícím papírem dozlatova.

Vanilkové sušenky

Složení: 7 celých vajec, 500 g cukru, 500 g mouky, 1 balení vanilkového cukru, špetka soli.

Všech 7 celých vajíček se smíchá s cukrem a přidá se mouka, vanilkový cukr a sůl a dobře se promíchá. Z těsta vytvarujte požadované tvary a naskládejte je na plech. Pečte při 120 stupních.

Sušenky s marmeládou

Složení: 250 g mouky, 140 g másla, 70 g cukru, 1 žloutek, cukr, džem.

Smíchejte máslo, cukr, vejce, mouku a pak je dobře promíchejte.

Těsto vyválejte a vyřežte požadované tvary. Potřete cukroví žloutkem a posypte cukrem. Pečte při střední teplotě. Nakonec k sobě slepte vždy dvě části marmeládou.

Roláda

Složení: 250 g sušenek, 100 g práškového cukru, 1/2 dl černé kávy, 1/2 dl rumu, 10 dkg mletých oříšků nebo máku. náplň: 10 dkg práškového cukru, 10 dkg másla.

Nadrtíme sušenky a dobře promícháme s mletými ořechy, cukrem, černou kávou a rumem. Poté těsto natáhneme na plastovou fólii. Smíchejte cukr s máslem a touto náplní potřete základ. Zabalte do rolády a nechte ztuhnout v lednici.

Sýrové sušenky

Složení: 1 kg mouky, 25 dkg margarínu, 5 dkg tuku, 1 balení prášku do pečiva, sýr, 2 celá vejce, 1 balení kmínu, 4 dkg soli, minerálka

Smíchejte mouku s margarínem a tukem, přidejte prášek do pečiva, vejce a kmín. Přidejte sůl a minerálku. Vyválejte těsto a vykrájejte tvary. Pomažte každou sušenku vejcem, posypte sýrem a pečte dozlatova.

Arašídové sušenky

Složení: 17 dkg pražených arašídů, 8 žloutků, 14 dkg mouky, 5 dkg roztaveného másla, džem, cukr 15 dkg.

Smíchejte arašídy s 8 žloutky, máslem, cukrem a moukou. Těsto vyválejte a vykrájejte tvary. Tyto pečte na plechu a po upečení slepte k sobě džemem vždy dva kousky.

Mandlové sušenky

Složení: 25 dkg mouky, 20 dkg máslo, 2 žloutky, 12 dkg mletých mandlí, 4 hořké mandle, slaná sůl, 10 dkg cukru, strouhaná citronová kůra, skořicový cukr.

Smíchejte máslo s moukou, 2 žloutky, mletými ​​mandlemi, špetkou soli a cukru do těsta. Vyválejte těsto a vykrájejte tvary. Každý kousek potřete vejcem a posypte skořicovým cukrem. Upečte dozlatova v troubě.

Oříškové tyčinky

Složení: 14 dkg másla, 14 dkg mouky, 14 dkg cukru, 25 dkg pražených a lískových ořechů, 1 balení vanilkového cukru, 3 žloutky, cukr, citronová kůra.

Máslo dobře promíchejte s cukrem, přidejte žloutek, mouku, strouhanou citronovou kůru, vanilkový cukr, lískové oříšky a promíchejte. Těsto vyválejte a nakrájejte na tenké plátky. Upečte dozlatova v troubě.

Mrkvové zákusky

Složení: 20 dkg mouky, 15 dkg margarínu nebo tuku, 18 dkg strouhané mrkve, 1/2 balíčku prášku do pečiva, 1 balení vanilkového cukru.

Mouku s margarínem (nebo tukem) smíchejte v míse, přidejte mrkev se šťávou, přidejte prášek do pečiva a vanilkový cukr. Těsto vyválejte, vykrájejte tvary a pečte na plechu dozlatova.

Ruské cukrovinky

Složení: 12 dkg cukru, 2 celá vejce, 12 dkg másla, 25 dkg mouky, 1/2 prášku do pečiva, 15 dkg mletých mandlí, 15 dkg cukru, půl hrnku mléka, balení vanilkového cukru, 5 dkg rozinek, mletá skořice.

Smíchejte cukr, celá vejce, 12 dkg másla, mouku a prášek do pečiva. Vyválejte 2/3 těsta a vykrájejte z něj kolečka. Do středu každého z nich umístěte následující směs: smíchejte mleté mandle s 15 dkg cukru a mlékem, pak přidejte vanilkový cukr, rozinky, 5 dkg másla a skořici. Ze zbývajícího těsta vykrájejte kolečka a Překryjte jimi náplň. Pečte na plechu v troubě do zlatova.

Levné sušenky

Složení: 60 dkg mouky, 20 dkg tuku, sůl, 2 dkg droždí, 2 lžíce cukru, mléko, prášek napečení, marmeláda

Smíchejte všechny přísady krom marmelády, připravte těsto a nechte vykynout. Těsto vyválejte a vykrájejte tvary. Pečte na plechu do zlatova, a nakonec namažte marmeládou.

Dvoubarevné cukroví

Složení: 50 dkg mouky, 25 dkg másla, 1 balení vanilkového cukru, 1/2 balení prášku do pečiva, 25 dkg cukru, 2 celá vejce, mléko, 3 lžíce kakaa, džem.

Smíchejte mouku s máslem, přidejte vanilkový cukr, prášek do pečiva, vajíčka s malým množstvím mléka a pak vše promíchejte. Těsto je rozděleno na dvě části, do jedné přidejte několik polévkových lžic kakaa. Těsta vyválejte a vykrájejte tvary. Upečte na plechu, a nakonec spojte džemem vždy dvě části.

Jednoduché cukroví

Složení: 50 dkg mouky, 25 dkg másla, 25 dkg cukru, 6 celých vajec, strouhaná citronová kůra, sůl, 6 vaječných bílků.

Smíchejte máslo, 6 celých vajec, mouku, cukr, strouhanou citrónovou kůru a přidejte pěnu ze 6 vaječných bílků. Pak těsto promíchejte, vyválejte, vykrájejte tvary a upečte na plechu dozlatova.

Mandlové cukroví

Složení: 75 dkg mouky, 50 dkg másla, 12 dkg cukru, 8 vaječných žloutků, sůl, citronová kůra, skořicový cukr, 6 hořkých mandlí.

Smíchejte vaječné žloutky, mouku, špetku soli, strouhanou citrónovou kůru a promíchejte. Těsto vyválejte a vykrájejte tvary. Každý tvar pomažte žloutkem, posypte skořicovým cukrem a mandlemi a upečte v troubě na plechu.

Snadné pusinky

Složení: 12 dkg mouky, 12 dkg práškového cukru, 12 dkg mletých mandlí, 4 celá vejce.

Smíchejte všechny přísady a vytvořte na plechu z těsta malé pusinky. Upečte v troubě a můžete podávat.

Hvězdičky

Složení: 70 dkg mouky, 15 dkg másla, 20 dkg cukru, 1 balení prášku do pečiva, 1 balení vanilkového cukru, 2 celá vejce, 2 žloutky, 2-3 lžíce zakysané smetany.

Smíchejte všechny přísady do těsta. To vyválejte a vykrájejte z něj hvězdičky. Každou z nich potřete vajíčkem a posypte cukrem. Pečte v troubě dozlatova

Bramborové sušenky

Složení: 60 dkg mouky, 30 dkg strouhaných brambor, 25 dkg margarínu, 1 balení prášku do pečiva, 1 balení vanilkového cukru, 2 žloutky, 20 dkg cukru, zakysaná smetana, sůl, semínka kmínu.

Smíchejte cukr se zakysanou smetanou a přidejte směs do roztaveného margarínu. Přidejte mouku, brambory, prášek do pečiva, vanilkový cukr, vaječné žloutky a smíchejte dohromady. Rozválejte těsto, vykrájejte tvary a upečte. Těsto můžete použít i ve slané variantě bez cukru.

Jemné cukroví

Složení: 25 dkg másla, 1 celé vejce, 3 žloutky, 12 dkg cukru, 12 dkg mletých sladkých mandlí, 40 dkg mouky, strouhaná citrónová kůra, špetka soli.

Smíchejte máslo, celé vejce a přidejte 3 žloutky, mouku, strouhanou citrónovou kůru, mleté ​​sladké mandle, špetku soli a utvořte těsto. Pak jej vyválejte na tloušťku půl centimetru, vykrájejte tvary a poskládejte je na plech. Každý pomažte žloutkem, posypejte mandlemi a upečte dozlatova.

Mandlové sušenky

Složení: 12 dkg cukru, 12 dkg strouhaných mandlí, 12 dkg másla, 12 dkg mouky, strouhaná citronová kůra, 3-4 žloutky.

Smíchejte máslo s cukrem, přidejte žloutky, mouku, strouhanou citrónovou kůru, nasekané mandle a poté dobře promíchejte. Rozválejte těsto, vykrájejte tvary a poskládejte je na plech. Každý kousek potřete vajíčkem a upečte v troubě.

Medové sušenky

Složení: 60 dkg vločkové mouky, 10 dkg tuku, 2 lžíce medu, 20 dkg cukru, 1 lžička sody, mletá skořice, 1 šálek nakrájených ořechů, 2 celá vejce, 6 lžící zakysané smetany, džem.

Smíchejte všechny suroviny, těsto vyválejte a vykrájejte kolečka. Do středu každého z nich dejte ořech. Cukroví upečte dozlatova na plechu.

Babiččino cukroví

Složení: 1 balení sušenek, 7 dl mléka, 3 polévkové lžíce cukru, 2 polévkové lžíce mouky, 2 celá vejce, 1 balení vanilkového cukru, rum, džem, cukr.

Rozdrťte sušenky a dejte je do misky. Smíchejte 3 polévkové lžíce cukru s moukou, mlékem, 2 žloutky, vanilkový cukr nad párou, promíchejte, odstraňte z tepla a ochlaďte. Vmíchejte trochu rumu, pak tuto směs přidejte k sušenkám v misce a nechte půl dne odpočívat. Přidejte pěnu z bílků a promíchejte. Těsto vyválejte a vykrájejte požadované tvary. Upečte cukroví na plechu a podávejte teplé.

zdroj: bidista.com

Sdílejte